Dne 20. 7. 2019 úspěšně proběhl 2. ročník cyklistického závodu na podporu handicapovaných sportovců. Akce se konala za krásného slunečného počasí.

Závod proběhl bez úrazu a všichni účastníci dojeli, ač vyčerpaní, tak s úsměvem ve tváři.

• 14 mužů na kole

Celkem dohromady všichni závodníci odkroužili 444 kol což odpovídá 4 972,8 km.

Ve srovnání s loňským ročníkem se jelo pomaleji. Prakticky všichni cyklisté o 2 kola méně, handbikeři o jedno kolo.

Koloběžkař ujel stejně okruhů, ale s pomalejšími průjezdy na kolo.

Přikláněl bych to horším povětrnostním podmínkám. Je fakt, že v jednom úseku trati byl letos docela vítr.

Celkový vítěz obkroužil 30 kol a najel 336 km.

Celou akci moderoval TOMÁŠ KISÝ.

O servis na trati a obsluhu v občerstvovací stanici zajišťovali partneři Míra s Ivou.

Registrace a přípravu diplomů a cen zajišťovali Petr a Blanka.

Organizaci závodu zajišťoval Miloš.

Organizátor celé akce NOBILIS VITAE z.ú se zástupcem Jirkou.

Nazvučení a hudební podmalování akce zajišťoval Béda Šturm.

Celou akci zdokumentoval na video Jirka.

Časomíru a okamžité výsledky z trati zajišťoval Lukáš se systémem Orgsu.

Traťové komisaře na všech křižovatkách zajišťovali kamarádi.

Výstavu kol s možností vyzkoušení a cyklo doplňky i servis kol zajistila firma BP Lumen. Byla i sponzorem.

Jako v loňském roce rodina Malichových ve své restauraci zajistila zázemí pro organizační štáb a super guláš a řízky se salátem.

Profesionálně zdarma nafotil Milan Lhoták se svoji manželkou, firma FotoGold s.r.o. Trutnov

Velké poděkování patří Obci Hajnice, která se starostou obce zajistili zázemí a podporu pro závod. A v letošním roce se stala i sponzorem závodu. Je příkladem pro ostatní obce a města, jak se má pomáhat a podporovat akce pro hendikepované spoluobčany.

Dalšími sponzory:

Největším sponzorem byla CA Jadran za pusu, která věnovala do závodů 10 sedmidenních pobytů v apartmánech v Chorvatsku.

Byla i tombola pro veřejnost, kde byl losován jeden sedmidenní pobyt v Chorvatsku také od CA Jadran za pusu.

Děkujeme všem sponzorům za jejich podporu celé akce, bez nichž by se závod uskutečnit nepodařilo. Věříme, že nám zachovají přízeň i v příštích ročnících.

Závod byl obohacen doprovodným programem

1. Soutěže a závody pro děti

2. Odpoledne hrála před hospodou u Malicha country folková skupina

Největší odměnou byli rozzářené oči hanbike závodníků, kde se u nás zdravých draly slzy do očí. A veliká poklona a respekt před jejich nasazením a odvahou.

Ale největší poděkování patří všem závodníkům, kteří přijeli a zúčastnili se závodu. Bez nich i při největší snaze organizátorů by závod neproběhl. To oni udělali závod a jim patří díky, díky.

Těšíme se již na 3. ročník, který se bude konat 18.7.2020.

Přihlášky se budou brát od 1.3.2020. Přihlaste se rychle, protože je k dispozici pouze 70 míst.